progress_icon

Data założenia postępowania: 2021-02-11

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu

Stanisława Moniuszki 10

42-400 Zawiercie

NIP: 6491987928

Osoba kontaktowa:

Grzegorz Przybysz

tel:

e-mail: osir@osir.net.pl

REMONT NIECKI BASENU Z WYMIANĄ FOLII BASENOWEJ NA KRYTEJ PŁYWALNI OSIR PRZY ULICY POMORSKIEJ 61 W ZAWIERCIU

POSTĘPOWANIE NR Z2/41869

Tryb postępowania: Podstawowy bez negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.1.2021

Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest: REMONT NIECKI BASENU Z WYMIANĄ FOLII BASENOWEJ NA KRYTEJ PŁYWALNI OSIR PRZY ULICY POMORSKIEJ 61 W ZAWIERCIU.

Stan istniejący:

Niecka basenu wyłożona folią „Delifol” niemieckiej firmy DLW o grubości 1,5mm w kolorze niebieskim. Przelew górny wzdłuż dłuższych boków basenu.

Linie torowe wyłożone folią w kolorze czarnym.

Kratki oraz rynny ściekowe z tworzyw sztucznych.

Obrzeże basenu wokół niecki wykonane z pł. ceramicznych antypoślizgowych (płytki stanowią obejście basenu – plażę).

Zakres robót obejmuje:

- Demontaż starej folii stanowiącej warstwę wykończeniową niecki basenu wraz z włókniną i zstąpienie ich nową włókniną poliestrową wraz z nową folią (widoczna powłoka niecki basenu).

-  Reprofilacja powierzchni dna oraz ścian basenu.

- Demontaż i ponowny montaż istniejącego wypłycenia (miejsce do nauki pływania).

- Demontaż/montaż osprzętu basenowego (drabinki, atrakcje, lampy, dysze, haki, spusty). Przewiduje się wymianę lamp, dysz oraz haków na nowe wraz z ich uszczelnieniem. Drabinki oraz atrakcje – uszczelnienie oraz wymiana istniejących uszczelek.

- Wymianę kabli zasilających do lamp oświetleniowych

- Demontaż istniejących kratek osłonnych i wymiana ich na nowe.

- Wykonanie odpływu do pomiaru parametrów wody.

- Wyłożenie rynny przelewowej kątownikiem z blachy pokrytej folią PVC i folią PVC.

- Uszczelnienie połączenia folii niecki z izolacją na plaży stanowiącej obejście dookoła.

- Wymianę dwóch rzędów płytek znajdujących się przy kratce przelewowej.

- Wykonanie nadruku pasów torowych w kolorze czarnym/ciemnogranatowym.

- Wyłożenie stopnia do stania w basenie blachą pokrytą folią PVC i folią PVC NGP.

Szczegółowy zakres robót określa dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót (jako element pomocniczy do kalkulacji ceny), które stanowią załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (dalej swz).

1) Dokumentacja projektowa została sporządzona przez Pana Marcina Szczerbińskiego Samodzielnego Specjalistę ds. Utrzymania i Eksploatacji Infrastruktury i Obiektów Budowlanych OSiR Zawiercie.

2) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych została sporządzona przez Pana Marcina Szczerbińskiego Samodzielnego Specjalistę ds. Utrzymania i Eksploatacji Infrastruktury i Obiektów Budowlanych OSiR Zawiercie.

3) Przedmiar robót został sporządzony przez Pana Marcina Szczerbińskiego Samodzielnego Specjalistę ds. Utrzymania i Eksploatacji Infrastruktury i Obiektów Budowlanych OSiR Zawiercie.

Ponadto, obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określa także załączony do SWZ wzór umowy.

2. Wymagany okres gwarancji: min. 36 miesięcy licząc od daty bezusterkowego odbioru końcowego.

3. Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 60 miesięcy.

4. Sporządzona oferta musi być zgodna z przedmiotem zamówienia, dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót.

5. Tam, gdzie w SWZ w tym dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót został wskazany znak towarowy (marka), patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:

a) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),

b) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),

c) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),

d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja),

e) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,

f) standardów emisyjnych.

6. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego (w zakresie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp) musi udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

7. W przypadku wymagania w dokumentacji projektowej i STWiORB etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność.

8. Ilekroć w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, dokumentacji projektowej mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp.

9. Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. nr 1333 z późn. zm), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.j Dz. U. z 2020r., poz. nr 215 z późn. zm.) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ.

10. Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę.

Zamawiający działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, aby w ramach realizacji umowy czynności bezpośrednio związane z przedmiotem umowy (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie wynikające z przedmiaru robót) były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320) niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni). Wymóg ten nie dotyczy osób kierujących budową, robotami, osób wykonujących usługi transportowe, dostawców materiałów, sprzętu, urządzeń, osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście roboty na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy.

Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.

11. Wykonawca sporządzi harmonogram rzeczowo-finansowy, który zostanie doręczony Zamawiającemu do dnia zawarcia umowy, z uzyskaniem wcześniejszej akceptacji jego formy i zapisu przez Zamawiającego. Harmonogram musi uwzględniać założenie jak powyżej i być sporządzony wg. Wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do wzoru umowy. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia. Harmonogram będzie wymagał akceptacji Zamawiającego, ze szczególnym uwzględnieniem wartości kosztorysowych realizacji poszczególnych obiektów wchodzących w skład zadania. Jeżeli zaproponowana wartość obiektu (elementu) będzie budziła zastrzeżenia co do jej wysokości, to Zamawiający będzie mógł żądać opracowania szczegółowego kosztorysu budowlanego, który pozwoli zweryfikować założenia finansowe ujęte w harmonogramie.

Zgłoszenie gotowości odbioru końcowego po zakończeniu robót musi być potwierdzone przez inspektora nadzoru. Należy je zgłosić przed dniem umownym zakończenia robót w taki sposób, aby dzień odbioru końcowego mieścił się w terminie umownym zakończenia zadania.

12. Nazwa/y i kod/y Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45212212-5 - Roboty budowlane w zakresie basenów pływackich

45431200-9 - Kładzenie glazury

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia.





Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz

Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...